Maratonský deník - Petr Tulis

MUM 2016, Boskovická etapa

5. července 2016 v 9:43 | PT |  Maratony

Druhá etapa MUMu 2016, tedy boskovická etapa, je minulostí a dnes náš čeká další, tentokrát se startem v Blansku. Naše parta ultra(maraton) se zde na základní škole v Lomnici už docela zabydlela a mám skoro pocit, jako bych tu nebyl dva dny, ale měsíc. Tak jako my zde máme běžecké soustředění, tak o patro výš má soustředění nějaký pěvecký sbor a už asi půl hodiny se rozvičují zpěvěm Halelujah. Včera večer jsme se sešli v hospůdce, kde zpívali s nějakou country kapelou a trošku jsme jim s tím zpěvěm pomohli. Na oplátku jsme je pozvali na dnešní etapu, ale mám dojem, že náš návrh se nesetkal s nějakým bouřlivým pochopením.

Včerejší boskovická etapa doznala oproti loňsku lehkou změnu ve své střední části. Vzhledem k tomu, že se cestou musí překonávat rušná mezinárodní silnice spojující Svitavy s Brnem, posunuli organizátoři trasu trošku jižněji tak, aby se silnice přecházela na kruhovém objezdu u Černé Hory. Tam auta přece jen musí zpomalit.

Včera jsem se zpočátku docela šetřil, protože etapa začíná dlouhým, asi deseti kilometrovým táhlým stoupáním. Než jsem se vzpamatoval, tak mi většina kamarádů utekla, jen pár lidí zůstalo za mnou. Větší část trasy jsem běžel sám, sem tam jsem předběhnul někoho z pomalejší skupiny, kteří startují o hodinu dříve. Později jsem předběhnul i několik lidí z naší rychlejší skupiny. Etapa se mi zdála nekonečná. Původně jsem si myslel, že bych mohl zaběnout pod čtyři a půl hodiny a být o něco rychlejší než loni. Ale vzhledem k výše uvedené změně střední části etapy došlo k jejímu prodloužení skoro o dva kilometry a tak jsem doběhl v čase čtyři hodiny, třicet osm minut a nějaké ty sekundy navíc. Dnes to asi nebude o moc lepší, cítím unavené nohy, ale tak nějak tajně doufám, že to bude jako loni a od čtvrté etapy, tedy od zítřka začnu cítit příliv energie :-)

Zdravím všechny a Terezce děkuji za podpůrné sms zprávy :-)
Odjezd naší skupinky z Lomnice do Boskovic.

Start v 15.00 hod z boskovického náměsí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama